Ny feriebolig

Ny feriebolig på vej

Vi har købt endnu en feriebolig!

Af: JH

Vi har en dejlig nyhed til de medlemmer, der også er forsikret hos TJM Forsikring:

Vi har købt endnu en feriebolig!

Denne gang har vi fundet et skønt, nyopført sommerhus i Vejby Strand, tæt på hyggelige Tisvildeleje og den smukke nordsjællandske natur.

Huset ligger blot 800 meter fra stranden og har en fantastisk have, der indbyder til både afslapning og hyggelige stunder. Her er både egen sauna, udendørsbruser og bålsted, så der er rig mulighed for at nyde ferielivet, uanset om man er til en tur i saunaen, en aften omkring bålet eller bare vil slappe af i solen.

En stor terrasse med udekøkken giver masser af plads til at nyde de lange sommeraftener. Og med en imponerende foldedør, smelter inde- og udelivet sammen.

Sommerhuset har fire soveværelser og plads til otte personer, så der er god mulighed for at tage både familie eller venner med på ferie.

Vi glæder os til at kunne byde de første medlemmer velkommen, men der er lige en enkelt forhindring, vi skal have klaret først.

De danske sommerhusregler er nemlig så stramme, at vi skal have myndighedernes tilladelse, før vi må stille huset til rådighed for medlemmerne. Den tilladelse venter vi fortsat på.

Vil du have chancen for at holde sommerferie i det nye hus?

Så hold øje med foa.bookhus.dk, hvor vi fortæller, så snart der åbnes for booking.

Huset bliver en del af den almindelige lodtrækning om ferieboligerne, og derfor skal du huske at tilmelde dig senest den 31. januar 2027, hvis du vil have mulighed for at låne huset næste sommer.

Vi krydser fingre for, at tilladelsen snart kommer i hus – så endnu flere medlemmer kan få glæde af en dejlig ferie i vores ferieboliger.