Kom med til et hæsblæsende, interaktivt ”øjenåbner-foredrag” 19/6-2025
Praktiske oplysninger
Tid: |
til
|
Sted: |
Brovejen 35, 4930 Maribo
|
Målgruppe: |
FOA Storstrøms faglige medlemmer |
Kom med til et hæsblæsende, interaktivt ”øjenåbner-foredrag” med en af tidens bedste foredragsholdere Lars Mogensen*
Hvordan påvirker din adfærd, og din kommunikation dine omgivelser?
I dette foredrag tager Lars os med på en rejse gennem sine egne oplevelser, og videre ud i jeres virkelighed; på jobbet og derhjemme.
Dato: |
Den 19. juni 2025 Kl. 18.30 - 20.00
Vi starter foredraget med lidt at spise fra kl. 18.00
|
Sted:
|
Brovejen 35, 4930 Maribo
|
Målgruppe:
|
FOA Storstrøms faglige medlemmer
|
Tilmelding:
|
Kontakt FOA Storstrøm på tlf 4697 2800 eller via E-mail: storstroem@foa.dk.
For at vi kan tilmelde dig, skal vi bruge følgende info:
Navn og din fødselsdato. Husk også at skrive ”Foredrag 19/6” i mailen.
|
Tilmeldingsfrist:
|
Frist for tilmelding, senest 12. juni 2025, kl. 12.00.
|
Hent indbydelsen her
Ses vi?
*) Læs mere om Lars Mogensen her:
Lars Mogensens oplæg handler om konflikthåndtering, kommunikation, trivsel, ny energi og måden vi møder hinanden på. Lars' foredrag er tankevækkende og giver en mærkbar virkning allerede under foredraget men i den grad også efterfølgende.
Lars er en erfaren og aktiv underviser og foredragsholder gennem 16 år. Har er ligeledes stifter af og underviser på uddannelsen “Konfliktcoach”. Lars er uddannet indenfor Imago, mentalisering, konflikthåndtering, anerkendelse dialog, ledelse, kommunikation og nærvær. Derudover viser hans lange CV en bred erfaring med menneskelige relationer og konflikthåndtering. Lars har tidligere arbejdet som anlægsgartner, friluftsinstruktør, dørmand, skolelærer, leder af fitnesscenter, pædagog på lukket institution. Sideløbende har han haft en karriere på eliteniveau som karatekæmper i fuld kontakt.
Lars Mogensen har udgivet bogen “Håndbog for hverdagens krigere og Konflikter – sådan tackler du dem”, og henvender sig særligt til personale og teams, der arbejder i relationer med og mellem mennesker – uanset om der måtte være konflikter eller ej på forhånd. Lars ved, hvordan han kan flytte sit publikum fra A til B med humor, historier, eksempler og nærværende indlevelse – Han bruger alle tilgængelige virkemidler i sine foredrag.