Mandag den 12.09.2022
Indenfor få dage lukker ”Søg medlem” og erstattes af den nye og hurtigere medlemsliste ”Mine medlemmer”.
Er du TR, FTR eller suppleant, så modtager du indenfor få dage en mail om, at ”Søg medlem” lukker ned og erstattes af ”Mine medlemmer”. Mailen vil indeholde den ny web-adresse med link til ”Mine medlemmer” (og en video med rundtur). Du vil dog også automatisk blive videresendt til ”Mine medlemmer”, hvis du klikker på det gamle link ”Søg medlem”. (Bemærk, at det kun er aktive TR- og FTR-suppleanter, der har rettigheder til at søge i Mine medlemmer)
"Mine medlemmer" er web-udgaven af den medlemsliste, du måske allerede kender fra TR-appen. Det betyder, at du nu også kan bruge den samme medlemsliste og de samme funktioner, som du kender fra appen, når du sidder ved din pc og logger ind på ”Mine medlemmer”.
Her møder du de samme basisfunktioner, den samme medlemsliste og samme noter og rettelser, som du evt. har foretaget i appens medlemsliste. Vi har blot tilføjet et par ekstra gode funktioner i web-udgaven.
Du kan frit skifte frem og tilbage mellem appens medlemsliste og web-udgaven ”Mine medlemmer” på pc.
De nye ekstra-funktioner i webudgaven af ”Mine medlemmer” er:
Disse funktioner kan du bruge i både appens medlemsliste og i ”Mine medlemmer”:
Du kan sagtens bruge ”Mine medlemmer”, selv om du ikke bruger TR-appens medlemsliste. Men hvis du gerne vil vide mere om TR-appen og hvor den kan downloades, finder du det her. Ellers afventer du blot nyt i mailboksen indenfor de nærmeste dage om web-udgaven af ”Mine medlemmer”.
I løbet af den kommende uge vil vi sende invitationer ud til webinar, som man kan tilmelde sig, hvis man ønsker en introduktion til ”Mine medlemmer”. Der vil være flere mulige datoer at vælge imellem.